מתיחת בטן


shutterstock_20721715המרכז הרפואי MC גאה להציע את מיטב הכירורגים הפלסטיים
המומחים בעיצוב ופיסול הגוף בטכניקה הרפואית המתקדמת והבטוחה ביותר.

למי זה מתאים

מרבית הגברים הפונים לניתוח הם אלו שירדו מאוד במשקל, בעוד מרבית הפונות הן נשים בסביבות גיל הארבעים, שסיימו את פרק הלידות של חייהן או לאחר ירידה גדולה מאוד במשקל, המעוניינות לשפר את השינויים שחלו על גופן בעקבות העלייה והירידה במשקל.

מתיחות העור מתאימות לבעלות סימנים וקרעים בעור, שניתנים לתיקון רק באמצעות סילוק עודפי העור מהבטן, הבטן התחתונה, ירכיים פנימיות (מפסק הרגליים) והזרועות. טכניקת הטיפול היא מתקדמת ובטוחה, וזו הדרך היחידה הקיימת כיום להיפטר מעודפי העור שמתוארים על ידי הסובלות מהם בתור "מכבידים ומביכים".

האפשרויות למתיחת בטן

מתיחת בטן הינה פעולה כירורגית אשר כוללת סילוק של עודפי עור ושומן מדופן הבטן וחיזוק של שרירי הבטן הרפויים. בדרך כלל מדובר בניתוח משולב, אשר כולל גם עיצוב מחדש של הטבור, אולם ניתן לבצע גם ניתוחי בטן חלקיים, לדוגמא: רק של הבטן התחתונה, עם או בלי שאיבת שומן.

רוב הפונות לניתוח הן נשים לאחר לידה, בעלות עודפי עור, סימני מתיחה של העור, צלקת לאחר ניתוח קיסרי ושרירי בטן חלשים. יש לדעת, כי עודפי עור וסימני מתיחה הם נזק בלתי הפיך לגוף, וגם פעילות ספורטיבית ממוקדת לא תשפר את המראה הסופי.

הגברים שפונים לניתוח הם אלו שירדו באופן משמעותי במשקלם ונתקלים בבעיה של חולשת שרירים ועודפי עור בבטן התחתונה.

הניתוח משפר בצורה דרמטית ולאורך זמן את מצב דופן הבטן, ומותיר את הבטן ללא עודפים ומניב תוצאה של שרירים מחוזקים. את מתיחת הבטן ניתן לבצע בהרדמה מקומית – ממוקדת, אזורית או מלאה. סוג ההרדמה יבחר לפי בקשתכם אך בכפוף לשיקול דעתו של המנתח המומחה.

ההליך מתבצע בבית חולים פרטי בסטנדרט רפואי גבוה, באישור ובפיקוח משרד הבריאות, והוא אורך בין שעתיים לשלוש שעות. לאחר סיומו, תישארו למנוחה ולהשגחה של מספר שעות, לאחריהן תשתחררו הביתה. במקרים מסוימים תידרש השגחת לילה.

לאחר הניתוח

כחלק מהליך ההחלמה, תישאו על הגוף חגורה מיוחדת ונוחה לתקופה של כחודש ימים. זמן ההחלמה משתנה מאדם לאדם ונע בין שבוע לשלושה שבועות. התוצאות המתקבלות אינן נצחיות. כשם שניתוח מתיחת הבטן אינו תחליף לדיאטה אלא מטפל בנזקי ההשמנה הראשונית, כך מומלץ לאחר הניתוח להימנע מעליות וירידות דרסטיות במשקל, על מנת שלא ליצור רפיון חוזר של העור.

סיבוכים אפשריים

כמו בכל ניתוח, בניתוח מתיחת בטן יש אפשרות לסיבוכים אשר קשורים בעיקר לתהליך ריפוי הפצע. וידוא התאמתכם לניתוח, תכנון קפדני שלו, נקיטת כל אמצעי הזהירות הנדרשים ומעקב רפואי צמוד, מסייעים למזער את הסיכונים ולהגיע לתוצאות תפקודיות וקוסמטיות מעולות.

כדאי לדעת

לפני שיקבע תור לניתוח, תעברו שיחת ייעוץ ובדיקה על ידי הרופא המנתח. הוא יסקור יחד איתכם את האפשרויות העומדות לרשותכם בהסתמך על רצונכם ועל מצבכם הבריאותי.

תוכלו לשאול אותו את כל השאלות העולות בראשכם ותקבלו פירוט מלא על התהליך כולו: יינתן הסבר על סוג ההרדמה, זמן הניתוח, תקופת האשפוז, מיקום החתכים והצלקות הצפויות, תופעות הלוואי, סיבוכים אפשריים וזמן ההחלמה. בנוסף הוא יפנה אתכם לבדיקות רפואיות במידה ויהיה צורך בכך לפני הניתוח, וכן ינחה אתכם מפורטות בקשר לתרופות אותן אתם נוטלים, לצום ולהפסקת עישון טרם הניתוח.

מתיחת הזרועות Arm Lift , Brachioplasty


shutterstock_57549778תופעת עודפי העור המוגזמים בזרועות, היא במרבית המקרים תוצאה של ירידה דראסטית בת עשרות קילוגרמים במשקל הגוף,

בקרב נשים וגברים גם יחד. מדובר במעיין "כנפיים" בשל עור רפוי ונפול, עקב התרופפות הרקמות ואיבוד התכונות
האלסטיות של העור, אשר איננו מסוגל יותר להתכווץ גם לא לאחר הירידה במשקל.

בגילאים מבוגרים יותר, נגרמת התופעה מאיבוד אלסטיות העור בשל הגיל.

הדרך היחידה לפתור את הבעיה היא באמצעות סילוק עודפי העור, במטרה לקבל זרועות מהודקות
וצלקת מוסתרת עד כמה שניתן בחלק הפנימי של הזרוע.

מהלך הניתוח

לרוב מבוצע הניתוח בהרדמה כללית ואורך כשעתיים, במהלכו מסלקים את עודפי העור ותופרים אותו בצורת "זיג זג" במטרה שמתח הצלקת יתפזר, ללא השארת צלקת ישרה וארוכה. את ההליך מבצע כירורג פלסטי מומחה בבית חולים פרטי בסטנדרט רפואי גבוה, באישור ובפיקוח משרד הבריאות.

ההחלמה

לאחר אשפוז של מספר שעות למנוחה ולהשגחה, משתחררים הביתה ולרוב אין צורך בשהיית לילה. כחלק מהליך ההחלמה תישאו על הזרועות במשך כחודש חגורה מיוחדת לאזור. הסיבוכים האפשריים קשורים לריפוי הפצע עצמו, והם ניתנים לטיפול עד להחלמה מלאה. החזרה לשגרה כעבור שבוע עד שבועיים.

כדאי לדעת

לפני שיקבע תור לניתוח, תעברו שיחת ייעוץ ובדיקה על ידי הרופא המנתח. הוא יסקור יחד איתכם את האפשרויות העומדות לרשותכם בהסתמך על רצונכם ועל מצבכם הבריאותי. תוכלו לשאול אותו את כל השאלות העולות בראשכם ותקבלו פירוט מלא על התהליך כולו: יינתן הסבר על סוג ההרדמה, זמן הניתוח, תקופת האשפוז, מיקום החתכים והצלקות הצפויות, תופעות הלוואי, סיבוכים אפשריים וזמן ההחלמה.

בנוסף הוא יפנה אתכם לבדיקות רפואיות במידה ויהיה צורך בכך לפני הניתוח, וכן ינחה אתכם מפורטות בקשר לתרופות אותן אתם נוטלים, לצום ולהפסקת עישון טרם הניתוח.

הצרת הירכיים הפנימיות Thigh Lift


shutterstock_89050882במהלך השנים ועקב גורמים גנטיים וסביבתיים, מאבד העור שבחלק הפנימי של הירכיים מתכונותיו האלסטיות, עד כדי יצירת קפלים בלתי אסתטיים למראה. לעיתים הבעיה הופכת גם לתפקודית ומלווה בדלקות עור, או היווצרות של יבלות בשל חיכוך הירכיים הפנימיות זו בזו בהליכה או בישיבה ממושכת.

שאיבת שומן בלבד לא תמיד תפתור את הבעיה, ויש לבצע הסרה של עודפי העור ובמידה ונוצרו נגעים או יבלות, יש להסיר את היבלות כדי לתת לעור להתחדש כראוי.
ניתוח מתיחת ירכיים מתבצע על ידי כירורג פלסטי רופא עור מומחה בבית חולים פרטי בסטנדרט רפואי גבוה, באישור ובפיקוח משרד הבריאות.
הוא נערך בהרדמה מלאה ואורך בין שעתיים לשלוש שעות, במהלכן מבצעים שאיבת שומן וכריתת נגעי העור או עודפי העור. הניתוח מחייב השגחת לילה אחד או שניים בהתאם לצורך.

כחלק מהליך ההחלמה תישאו חגורת מכנס מיוחדת הדומה לטייץ לתקופה של כחודש ימים. אין מניעה להתרחץ על בסיס יומי ותוך יומיים להתחיל לחזור לשגרה.
הסיבוכים האפשריים היכולים להתפתח הם בלתי ספציפיים אלא קשורים לריפוי הפצע עצמו. הצלקות לרוב יימצאו במיקום גבוה ומוסתר במפשעות ובקפלי הישבן, ולרוב הן מטשטשות בהדרגה בתוך מספר חודשים.

כדאי לדעת

לפני שיקבע תור לניתוח, תעברו שיחת ייעוץ ובדיקה על ידי הרופא המנתח. הוא יסקור יחד איתכם את האפשרויות העומדות לרשותכם בהסתמך על רצונכם ועל מצבכם הבריאותי.
תוכלו לשאול אותו את כל השאלות העולות בראשכם ותקבלו פירוט מלא על התהליך כולו: יינתן הסבר על סוג ההרדמה, זמן הניתוח, תקופת האשפוז, מיקום החתכים והצלקות הצפויות, תופעות הלוואי, סיבוכים אפשריים וזמן ההחלמה. בנוסף הוא יפנה אתכם לבדיקות רפואיות במידה ויהיה צורך בכך לפני הניתוח, וכן ינחה אתכם מפורטות בקשר לתרופות אותן אתם נוטלים, לצום ולהפסקת עישון טרם הניתוח.