מתיחת פנים

 


shutterstock_24655996עם השנים, החשיפה לשמש והידלדלות רמת העור, הפנים מזדקנות, ישנה צניחה של העור והופעת קמטים וקמטוטים, בעיקר בקווי ההבעה שלנו והמראה שמתקבל הוא עייף ומבוגר, לעתים אף מלווה בכתמים על העור או יבלות קטנות בפנים. מתיחת פנים הוא שם כללי למספר ניתוחים פלסטיים שהמטרה שלהם היא להגיע לתוצאות הטובות ביותר ולמראה עור פנים טבעי כמה שיותר. הניתוח מתבצע על ידי רופא עור מומחה, כירורג פלסטי בבית חולים פרטי ובסטנדרטים הגבוהים ביותר.

על מנת שיתקבלו התוצאות הטובות והטבעיות ביותר, בדרך כלל מומלץ לשלב בין מתיחת פנים לניתוחים נוספים כגון: מתיחת עפעפיים, עיבוי שפתיים, טיפול קריותרפיה, הרמת מצח-גבות, צוואר, עיצוב עצמות לחיים וניתוחי אף בהתאם לצורך. הניתוח לא יעצור את תהליך ההזדקנות הטבעי של העור, אך הוא יפחית משמעותית את הקמטים ויגרום לעור הפנים ולמראה הכללי שלכם להראות מספר שנים אחורנית. מתיחת פנים בפרט וניתוחי עור בפנים בכלל הם אינדיבידואלים ומשתנות בהתאם למצב הרפואי של המטופל. לדוגמה אם יש למטופל יבלות בפנים הוא יצטרך לקבל טיפול מותאם למצבו כפעולה מקדימה לביצוע כל טיפול אסתטי אחר בעור הפנים.

מתיחת פנים עורכת בין 3-4 שעות במידה ומבצעים ניתוח נוסף לאחר הניתוח בדרך כלל ייתכנו מעט כאבים ממוקדים ותחושת נימול בעור אך תחושה זו עוברת במהלך שלושת השבועות שאחרי הניתוח. התפרים עצמם מוסרים בהדרגתיות כשבועיים אחרי לאחר הניתוח.

לאחר מספר שבועות יתכנו נפיחויות שירדו בהדרגה והעור יתחיל לקבל מראה מתוח והתוצאות יהיו ניכרות לעין. בתום פרק זמן זה יהיה ניתן לחזור לשגרה ולפעילות מלאה, הצלקות יחלו להחוויר ויהיו עדינות יותר. לפני שמזמינים תור לניתוח, תעברו שיחת ייעוץ על ידי הרופא המנתח שייתן הסבר מפורט על הניתוח עצמו ועל הליך ההרדמה, מיקום החתכים, תקופת האשפוז, סיבוכים אפשריים, תופעות לוואי וזמן החלמה. ישנם בתי חולים וקליניקות רבות המבצעות ניתוחי הרמת פנים וניתוחים פלסטיים. מומלץ לקבל חוות דעת והמלצות מאנשים שעברו את הניתוח לגבי הרופא המטפל, תנאי האשפוז וכו'..